Indiana Jones: największy szkodnik w historii archeologii? [Podcast]

opublikowano: 2023-07-12 11:29
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Indiana Jones to chyba najsłynniejszy archeolog na świecie. Biorąc pod uwagę, że nie znał się na metodologii, nie prezentował żadnego warsztatu badawczego, niszczył i rabował stanowiska archeologiczne, należy uznać to za prawdziwe osiągnięcie. Co o doktorze Jonesie sądzi doktor Jagodziński? Posłuchajcie:
REKLAMA

Lato. Wykopaliska gdzieś w Polsce, przynajmniej dekadę temu. Monotonny szmer rozmów i ciągnącej się pracy studentów archeologii, przerywa na chwilę The Raiders’ March, Johna Williamsa, czyli główny motyw muzyczny z Poszukiwaczy zaginionej arki. Utwór wybrzmiewa jako dzwonek czyjegoś telefonu i wywołuje śmiech. Wszyscy rozumieją ironię sytuacji. Nasza praca w żadnym stopniu nie przypomina przygód Indiany Jonesa. Na szczęście...

Posłuchaj materiału poniżej:

Wolisz przeczytać? Cały artykuł znajdziesz tu:

Nasz kanał znajdziesz na:

Youtube Spotify Google Podcasts Apple Podcasts

POLECAMY

Zapisz się za darmo do naszego cotygodniowego newslettera!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Wojciech Olej
Student kultur mediów na Uniwersytecie Śląskim, założyciel podcastu OLEJ W GŁOWIE. Pasjonuje się kontaktami międzyludzkimi, umiejętnościami interpersonalnymi oraz eksplorowaniem świata nowych mediów.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone