Kryminalne historie – morderstwa, o których trudno zapomnieć

opublikowano: 2023-07-30 05:00
wolna licencja
poleć artykuł:
Znacie je z pierwszych stron gazet, informacyjnych newsów lub... seriali, które nakręcono na ich podstawie. Kryminalne historie, które pamiętamy do dziś z uwagi na bestialstwo, którego dopuszczali się mordercy. Morderstwa poruszają opinię publiczną bez względu na to, ile czasu upłynęło od popełnionych przestępstw. Zajrzyjcie do tekstów Histmaga, które o nich opowiadają.
REKLAMA

Kto dopuszczał się morderstwa- sylwetki

Kryminalne historie zwykle są pełne okrucieństwa, ale bywają też zaskakujące. Czy lody brzoskwiniowe mogą okazać się zabójcze? Jak media kreowały z morderców celebrytów? Dlaczego Amerykanie otoczyli uwielbieniem nekrofila, a w końcu... Jak kontakty z UB chroniły mordercę, ktory częstował ofiary herbatą doprawioną cyjankiem? M.in. na te pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższych tekstach:

Kryminalne historie w literaturze

Morderstwa są niejdnokrotnie inspiracją dla literatury faktu. Kryminalne historie zwracają uwagę czytelników od lat. Kryminały, w których trup ściele się gęsto są również poczytne nawet, jeśli zbrodnie są całkowicie zmyślone. Przeczytajcie jak zabijano we Lwowie i Chicago.

Kilka słów o sprawie Gorgonowej 

Jedna z najgłośniejszych zbrodni II Rzeczpospolitej. Czy możliwe jest jej wyjaśnienie? Czy słynny proces Gorgonowej był upolityczniony? Jak potoczyły się dalsze losy kobiety oskarżonej o morderstwo córki lwowskiego architekta? Między innymi o tym przeczytacie w naszym zestawieniu.

Kryminalne historie: książki o mordercach

Ukazanie psychiki morderców, książki oparte na analizach ich zachowania czy rozmowach z przestępcami, a nawet publikacje przedstawiające postaci historyczne w kontekście popełnianych przez nie zbrodni. Tu znajdziecie propozycje kryminalnej literatury!

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

Polecamy e-book Mariusza Gadomskiego – „Jak zabijać, to tylko we Lwowie”

Mariusz Gadomski
Jak zabijać, to tylko we Lwowie
cena:
16,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
224
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-40-2
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone