Rozstrzygnięcie styczniowych konkursów!

opublikowano: 2018-02-21 16:30
wolna licencja
poleć artykuł:
W styczniu przeprowadziliśmy w naszym portalu 4 konkursy, w których można było wygrać wiele ciekawych nagród. Dodatkowo zamieszczamy informacje o osobach, które otrzymają nagrody za konkursy związane z plebiscytem Historia Zebrana. Sprawdź, czy jedna z nagród nie powędruje już wkrótce do Ciebie!
REKLAMA

Konkurs: „Styczniowe propozycje Wydawnictwa Fabuła Fraza”!

1. Kiedy dokładnie zmarł Tadeusz Rozwadowski? 18 października 1928 roku. 2. Jak brzmi tytuł polskiego tłumaczenia traktatu Malleus Maleficarum wydanego w 1614 roku w Krakowie? „Młot na czarownice” 3. Przy jakiej ulicy w Warszawie mieści się siedziba Wydawnictwa Fabuła Fraza? Przy ul. Apartamentowej.

Henryk Nicpoń
„Polowanie na Generała. Piłsudski kontra Rozwadowski”
cena:
39,90 zł
Wydawca:
Fabuła Fraza
Rok wydania:
2017
Okładka:
Twarda
Liczba stron:
432
Format:
165 x 235 mm
ISBN:
978-83-654-1107-5
Adam Lard
„Institor. Kto pierwszy podpali stos...”
cena:
49,90 zł
Wydawca:
Fabuła Fraza
Rok wydania:
2017
Okładka:
miękka
Liczba stron:
600
Format:
14.5x20.5 cm
ISBN:
978-83-65411-10-5

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Fabuła Fraza!

Konkurs: „Otton I Wielki”!

1. W którym roku i gdzie Otton I został koronowany na króla Niemiec? W roku 936 w Akwizgranie. 2. Podaj tytuły trzech innych książek Jerzego Strzelczyka, które można nabyć w księgarni internetowej Wydawnictwa Poznańskiego! *Trzy z: „Mieszko I”, „Mieszko I. Chrzest i początki Polski”, „Bohaterowie Słowian Połabskich”, „Goci. Rzeczywistość i legenda”, „Zapomniane narody Europy”.

Jerzy Strzelczyk
„Otton I Wielki”
cena:
36,90 zł
Wydawca:
Poznańskie
Rok wydania:
2017
Okładka:
miękka
Liczba stron:
342
Premiera:
2018-01-17
ISBN:
978-83-7976-816-5
  • 4 egzemplarze książki Jerzego Strzelczyka – Otton I Wielki otrzymują: Bartłomiej Biront (Zamość), Mateusz Orzeł (Warszawa), Piotr Niewczas (Biała Podlaska) i Michał Landowski (Tczew).

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Poznańskie!

Nieskończenie Niepodległa: styczniowy konkurs!

1. Jak nazywał się doradca prezydenta USA Woodrowa Wilsona który miał ogromny wpływ na umieszczenie w orędziu Wilsona sprawy polskiej niepodległości, a ze względu na jego zasługi Ignacy Paderewski ufundował jego pomnik w Warszawie? Edward Mandell House. 2. Z jakimi państwami Ukraińska Republika Ludowa negocjowała i ostatecznie podpisała traktat brzeski 9 lutego 1918 roku? Te państwa to Cesarstwo Niemieckie, Monarchia Austro-Węgierska,Casarstwo Bułgarii i Imperium Osmańskie. 3. W jakim mieście znajdowała się siedziba powołanego przez Romana Dmowskiego Komitetu Narodowego Polskiego? W Paryżu.

|

Książka „Polski Wir I Wojny”

| *** |

Przypinka z logo akcji

| *** |

93 numer Kwartalnika KARTA

|

  • 4 pakiety nagród na które składa się: książka „Polski Wir I Wojny”, przypinka z logo akcji Nieskończenie Niepodległa oraz 93 numer Kwartalnika KARTA otrzymują: Marek Franus (Nisko), Renata Linek (Gdynia), Katarzyna Błażewicz-Domańska (Warszawa) i Romualda Stasiak (Tłuchowo).

Fundatorem nagród jest Ośrodek KARTA!

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA

Konkurs: „Zamek”!

1. Kiedy dokładnie zmarł Sancho III z Nawarry, zwany Wielkim? 18 października 1035 roku. 2. Czy Wydawnictwo Fabuła Fraza ma swój profil na Facebooku? Tak.

Luis Zueco
„Zamek”
cena:
59,90 zł
Wydawca:
Fabuła Fraza
Rok wydania:
2018
Okładka:
twarda z obwolutą
Liczba stron:
720
Format:
14.5x23.0 cm
ISBN:
978-83-654-1112-9
  • 4 egzemplarze książki Luisa Zueco – „Zamek” otrzymują: Anna Grzebalska (Brzeźnica Książęca), Piotr Pietrych (Rzeszów), Brygida Przepióra (Bytom) i Paweł Brzęk (Błażowa Górna).

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Fabuła Fraza!

Historia Zebrana - II/2017 i Historia Zebrana - edycja roczna 2017

W plebiscycie „Historia zebrana - najlepsze książki historyczne II półrocza 2017” nagrody za nadesłanie uzasadnienia dokonanego wyboru otrzymują:

Mariusz Pilarski, Anna Grzebalska, Michał Wójcik.

Nagrody za oddanie głosu otrzymują:

Jolanta Drożdżecka, Małgorzata Laskowska, Wioleta Zdunek-Czyż, Bronisław Traub, Adam Mankut, Sabina Fabczak

Nagrody za zachęcanie do głosowania otrzymują posiadacze adresów mailowych:

fajnymichu[at]gmail.com; andrzej.malisiewicz[at]gmail.com, marcin0514[at]wp.pl, katarzyna.sarnowicz[at]gmail.com, arturjr[at]outlook.com.

W plebiscycie „Historia zebrana - najlepsze książki historyczne 2017” nagrody za oddanie głosu otrzymują: Krzysztof Pietryka, Joanna Lemańska i Piotr Kandzia.

Nagrody za zachęcanie do głosowania otrzymują:

fajnymichu[at]gmail.com; marcin0514[at]wp.pl, katarzyna.sarnowicz[at]gmail.com, blogmiloscdoczytania[at]gmail.com; andkon86[at]gmail.com

Laureatów konkursów Historii Zebranej prosimy o przesłanie danych adresowych wraz z numerem telefonu na [email protected] z informacją o tym, jaką nagrodę Państwo otrzymali, w temacie podając nazwę konkursu.

Polecamy również nasze pozostałe konkursy.

Spodobał ci się nasz artykuł? Podziel się nim na Facebooku i, jeśli możesz, wesprzyj nas finansowo. Dobrze wykorzystamy każdą złotówkę! Kliknij tu, aby przejść na stronę wsparcia.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone