Sonda Histmag.org: film „Wołyń” oceniam na...

opublikowano: 2016-10-30 15:42
wolna licencja
poleć artykuł:
Jak czytelnicy Histmag.org oceniają film Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wołyń”? Zapytaliśmy ich o to w ostatniej sondzie na naszej stronie głównej – wyniki mogą zaskakiwać! Następne pytanie dotyczy... daty symbolizującej odzyskanie niepodległości przez Polskę.
REKLAMA

Zobacz też: Rzeź wołyńska – historia i pamięć o zbrodni UPA

16 października, nieco ponad tydzień po wejściu „Wołynia” na ekrany kin w całej Polsce, zapytaliśmy o to, jak ocenilibyście to dzieło w skali szkolnej. Co rzadko zdarza się w dyskusjach o polskim kinie, dominują oceny bardzo pozytywne: „6” wystawiło 43 proc. odpowiadających, a kolejne 21 proc. „5”. „Czwórkę” wystawiło 11 proc. pytanych. Co ciekawe, tylko 9 proc. oceniło film Smarzowskiego na „1”, a po 8 proc. dało mu ocenę „3” i „2”. Potwierdza to wysokie oceny, które wystawiają „Wołyniowi” różni krytycy, m.in. nasz recenzent Marcin Sałański.

Zbliża się 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada to w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Data ta weszła do naszej świadomości, jednak jej wybór był elementem pewnego konsensusu jeszcze sprzed wojny. Mając świadomość, że odzyskanie niepodległości to proces, którego nie da się zamknąć w jednej dacie, pytamy Was: które inne wydarzenie (czy szerzej: tradycja z nim związana) powiązane z odzyskaniem niepodległości, jest Wam najbliższe i najlepiej nadawałoby się na „alternatywne Święto Niepodległości”?

Zobacz też: Rzeź wołyńska – historia i pamięć o zbrodni UPA

Polecamy e-book Michała Gadzińskiego – „Tudorowie. Od Henryka VIII do Elżbiety”

Michał Gadziński
„Tudorowie. Od Henryka VIII do Elżbiety”
cena:
11,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
115
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-43-3
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone