Starożytna historia piwa [Podcast]

opublikowano: 2023-04-20 17:01
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Od wieków piwo jest znane ludzkości. Kto i w jaki sposób je wynalazł, oraz jakie były jego pierwotne zastosowania? Posłuchaj naszego podcastu!
REKLAMA

Trudno dokładnie określić moment, w którym ludzie zaczęli wytwarzać piwo, ale z pewnością przypadało to na czas początków rolnictwa i wyrobu chleba. Alkohol został odkryty prawdopodobnie niezależnie w różnych częściach świata, a piwo nie było jedynym rodzajem tego typu napoju. Dowiedz się, jakie były najdawniejsze dzieje piwa!

Wolisz przeczytać? Cały artykuł znajdziesz tu:

Zobacz też:

Piwo według Jerzego Waszyngtona

Do czego służyło piwo w nowożytnej Polsce?

Mężczyźni zawdzięczają piwo kobietom?

Prohibicja w USA. Jak Amerykanie pili alkohol w czasach zakazów?

Nasz kanał znajdziesz na:

Youtube Spotify Google Podcasts Apple Podcasts

POLECAMY

Chcesz zawsze wiedzieć: co, gdzie, kiedy, jak i dlaczego w historii? Polecamy nasz newsletter – raz w tygodniu otrzymasz na swoją skrzynkę mailową podsumowanie artykułów, newsów i materiałów o książkach historycznych. Zapisz się za darmo!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Jakub Jagodziński
Redaktor portalu Histmag.org. Doktor nauk humanistycznych w zakresie archeologii. Mediewista, etnolog i antropolog kultury. Pracownik Działu Naukowego Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Autor artykułów naukowych i monografii: „Goście, kupcy, osadnicy. Kontakty Słowian Zachodnich i Skandynawów w epoce wikingów”. Miłośnik podróżowania, odwiedził 40 państw na pięciu kontynentach.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone