„Akacjowa 38” – streszczenie odcinków 81-100

opublikowano: 2023-06-16 14:26
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Akacjowa 38” to hiszpański serial kostiumowy opowiadający o losach kilku mieszczańskich rodzin. Jego akcja osadzona jest w Madrycie na przełomie XIX i XX wieku. Co czeka bohaterów w kolejnych odcinkach? Poniżej prezentujemy ich krótkie streszczenia!
REKLAMA
(fot. screen z teasera serialu opublikowanego na YouTube)

Zobacz także:

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 81-90

Streszczenie odc. 81 „Akacjowej 38:

German opłakuje śmierć córki. Cayetana nie wyraża zgody na autopsję – boi się, że wykaże ona, jaka była prawdziwa przyczyna śmierci jej córki. Pablo otrzymuje propozycję pracy w znanej stajni. Cayetana izoluje Manuelę od Germana. Trini dowiaduje się, że Celia adoptuje dziecko.

Streszczenie odc. 82 „Akacjowej 38:

Felipe ma żal do żony o to, że powiedziała sąsiadce o adopcji dziecka. Mieszkańcy kamienicy przygotowują się na pogrzeb Carloty. Leandro ma wyrzuty sumienia, że nie powiedział Germanowi o chorobie córki wcześniej. Felipe wybiera chłopca, który zostanie jego synem. German jest przekonany, że jego romans z Manuelą był błędem.

Streszczenie odc. 83 „Akacjowej 38:

Celia próbuje przekonać męża do adopcji dziewczynki, ale ten upiera się przy chłopcu. Wszyscy wybierają się na pogrzeb Carloty. Fabiana rozpacza po śmierci dziecka. Koleżanki starają się jakoś ją pocieszyć. Manuela chce pocieszyć Germana, ale brat jej zabrania. Pablo zastanawia się, czy przyjąć propozycję nowej pracy – wiąże się ona z koniecznością wyjazdu z miasta. Rita chce powiedzieć Germanowi prawdę o śmierci jego córki, a potem wyjechać. Cayetana boi się, że mąż ją zostawi.

Streszczenie odc. 84 „Akacjowej 38:

Do Cayetany przyjeżdża Ursula, jej dawna guwernantka. German jest niezadowolony z tego powodu i stawia żonie warunki. Służące są przerażone zachowaniem Ursuli. Maximiliano baraszkuje z żoną. Casilda ich widzi i czuje się zgorszona. Victor i Servando w tajemnicy przed Julianą obmyślają nowy interes. Fabiana opowiada o dzieciństwie Cayetany i o tym, jaki wpływ miała na nią Ursula.

REKLAMA

Streszczenie odc. 85 „Akacjowej 38:

German oświadcza Manueli, że z nią zrywa – uważa, że ich związek doprowadził do śmierci córki. Felipe i Celia adoptują dziecko, ale Felipe nie wie, że to dziewczynka. Ursula każe Cayetanie przerwać żałobę i pokazać się ludziom. Manuela cierpi, ale wie, że może liczyć na brata i matkę. Leandro staje w obronie Manueli, ale German pozostaje przy swoim stanowisku.

Streszczenie odc. 86 „Akacjowej 38

Victor i Servando trudzą się z robieniem zdjęć, ale nie wychodzi im to za dobrze. Guadalupe prosi Casildę, by namówiła Pabla do pracy na prowincji w renomowanej stajni. Cayetana każe wyrzucić Manuelę z pokojów dla służby na bruk. Ursula mówi Cayetanie, że jeśli wszystkiego jej nie powie o swoim małżeństwie, nie będzie mogła jej pomóc.  

Streszczenie odc. 87 „Akacjowej 38:

Po spotkaniu z Justo Manuela chce uciekać z miasta. Guadalupe namawia córkę, by jeszcze jedną noc została na poddaszu. Servando rozkręca z Victorem interes. Cayetana przyznaje Ursuli, że German chciał ją zostawić. Dziecko adoptowane przez Celię i Felipe dużo płacze.

Streszczenie odc. 88 „Akacjowej 38:

Manuela postanawia z matką uciekać. Pisze list pożegnalny do Germana, ale zanim mu go wręczy, słyszy jego rozmowę z don Felipe. Uświadamia sobie, że Justo stracił pamięć. Pablo przystaje na propozycję don Álvara i postanawia wyjechać do jego stadniny. Celia nadal nie wyjawiła Felipe płci dziecka. Rosina i Maximiliano przeżywają drugą młodość.

Streszczenie odc. 89 „Akacjowej 38:

Ogier łamie Pablowi rękę i chłopak musi pozostać w mieście. Manuela odkrywa, że adoptowane dziecko don Felipe i Celii to jej córeczka, Inocencia. Podejmuje decyzję, że ona i matka również na razie nie wyjadą. Cayetana sugeruje, że Carlota mogła zarazić się tajemniczą chorobą od któregoś z biednych pacjentów Germana.

Streszczenie odc. 90 „Akacjowej 38:

Susana i Rosina przygotowują prezenty dla dziecka Celii. Felipe namawia żonę, by zatrudniła kogoś do pomocy. Justo składa kondolencje Germanowi. Celia nie jest zadowolona z wizyty sąsiadek. Manuela nie chce rozstawać się z córką. German mówi Cayetane, że dla świata pozostaną małżeństwem.

REKLAMA

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 91-100

Streszczenie odc. 91 „Akacjowej 38:

Servando zasypia podczas wywoływania zdjęć. Pablo boi się, że zostanie zwolniony z pracy. Manuela odwiedza Celię i przytulia córeczkę. Cayetana mówi Felipe, że adoptował nie chłopca, a dziewczynkę. German przedstawia Justowi plan leczenia.

Streszczenie odc. 92 „Akacjowej 38:

German prosi Leandra, by dał Manueli pracę w pracowni krawieckiej. Tam kobieta spotyka Justa, który czuje do niej dziwny pociąg. Rosina mówi Maximilianowi, że być może zaszła w ciążę. Manuela planuje porwać córeczkę, ale matka jej odradza.

Streszczenie odc. 93 „Akacjowej 38

Celia prosi Cayetanę, by wymyśliła imię dla córki. Ta proponuje imię Adriana. Wychodzi na jaw, że Victor i Servando nie umieją robić zdjęć. Paciencia zaś okazuje się świetną fotografką. Manuela po kryjomu wynosi córkę z mieszkania Celii. Leonor wraca z mężem z podróży poślubnej i wydaje się szczęśliwa. Na jej widok Pablowi pęka serce.  

Streszczenie odc. 94 „Akacjowej 38:

Manuela potajemnie wykrada córkę z mieszkania Celii. Na ulicy spotyka jednak Justa, który próbuje ją przekonać, by oddała dziecko. Udaje mu się. Mówi wszystkim, że przy jego pomocy Manuela uratowała dziecko z rąk porywacza. Wszyscy uznają Manuelę za bohaterkę, tylko Cayetana ma pewne podejrzenia.

Streszczenie odc. 95 „Akacjowej 38:

Guadalupe zostawia w portierni klucz do mieszkania Celii. Casilda namawia Pabla, by zainteresował się Anitą, nową służącą na Akacjowej. German przeprowadza pierwszy eksperyment z Justo – w jego pamięci pojawia się matka, zły ojciec i dziewczyna w bieli, której twarzy nie widzi. Celia domaga się, by Felipe załatwił dokumenty adopcyjne Adriany. Cayetana mówi Susane, że Manuela nie może pracować w zakładzie krawieckim. Zatrudnia ją również Juliana, ponieważ jej pracownica niespodziewanie odeszła.

Streszczenie odc. 96 „Akacjowej 38

REKLAMA

Sąsiadki z Akacjowej zajadają się ciastem upieczonym przez Manuelę. Juliana oferuje dziewczynie zatrudnienie w kawiarni. Ramón radzi Felipe, by ten wybaczył żonie kłamstwo i jak najszybciej załatwił formalności adopcyjne. Rita przyznaje się Casildzie, że nie może znaleźć pracy. Victor niepokoi się o przyszłość nowego biznesu. Justo prosi Manuelę o rozmowę.

Streszczenie odc. 97 „Akacjowej 38:

Justo zgadza się na drugą sesję z Germanem i znów widzi w pamięci kobietę w bieli, ale mimo największych chęci nie udaje mu się zobaczyć jej twarzy. Paciencia i Servando robią sobie portret, który chcą wysłać do rodziny na Kubie. Manuela zaczyna pracę w cukierni Juliany, co wywołuje Cayetany. Sytuacja między Felipe i Celią jest coraz bardziej napięta.

Streszczenie odc. 98 „Akacjowej 38:

Pablo przedstawia się Anicie i umawia się z nią na randkę, co widzi zawiedziona Casilda. Cayetana skłania sąsiadki do bojkotu La Deliciosy. Maria Luisa przyłapuje Victora, Fabianę i Paciencię w swoim domu na sesji zdjęciowej. Jej efektem jest portret Paciencji w sukni doii Rosiny, pożyczonej przez Casildę, z Victorem w roli męża Paciencji. Chcą wysłać to zdjęcie na Kubę i zrobić piorunujące wrażenie na siostrze Paciencji. Felipe formalnie adoptuje Adrianę – od tego momentu dziewczynka nazywa się Álvarez Hermoso. Just odbywa trzecią sesję z Germanem, ale bez skutku.

Streszczenie odc. 99 „Akacjowej 38:

Choc Manuela piecze wspaniałe torty, Cayetana pilnuje, by nikt ich nie kupował. Mieszkańcy w tajemnicy to jednak robią. Maximiliano mówi córce, że będzie miała rodzeństwo. Leonor jest zszokowana tą wiadomością. Susana namawia Celię, by przyjęła opiekunkę do dziecka. Paciencia docenia męża, który przyniósł jej słodycze i Zmienia zdanie co do zdjęcia, które zamierza wysłać siostrze do Ameryki. Victor postanawia sprzedać aparat fotograficzny i zwrócić matce pieniądze. Servando wpada na nowy pomysł zarobku.

Streszczenie odc. 100 „Akacjowej 38:

Maximiliano pociesza rozżaloną Rosinę. W kawiarni Juliany zjawia się policja. German w ostatniej chwili ratuje Manuelę przed kontrolą dokumentów. Leonor stara się zrozumieć, dlaczego Claudio nie jest zainteresowany młodą żoną. Dzięki pomocy matki Manuela może widywać córeczkę. Celia szykuje dom na przyjazd matki.

Źródło:

www.vod.tvp.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone