Historia Unii Europejskiej na mapie, rok po roku [Video]

opublikowano: 2020-02-04 14:12
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Czego możemy dowiedzieć się o przeszłości Unii Europejskiej? Na przykład tego, w jaki sposób zmieniały się granice jej samej oraz poprzedniczek – ciekawą animację przygotował EmperorTigerstar. Polecamy!
REKLAMA

Zobacz też: Unia Europejska też ma swoją historię. Europejska Wspólnota Węgla i Stali: geneza

Unia Europejska, czyli polityczno-ekonomiczna wspólnota państw europejskich została powołana do życia 1 listopada 1993 roku – był to efekt traktatu z Maastricht, który przedstawiciele zainteresowanych stron podpisali w lutym 1992 roku. Od 1 maja 2004 roku w jej strukturach znajduje się także Polska, która do UE przystąpiła wraz z dziewięcioma innymi państwami – do dziś jest to największe „poszerzenie” Unii.

Warto jednak pamiętać, że europejska integracja przebiegała już dekady wcześniej – powstanie UE poprzedziło funkcjonowanie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, a jeszcze przed tym powstała Europejska Wspólnota Węgla i Stali. Więcej o tym temacie – przy użyciu animacji map – dowiecie się z poniższego materiału:

Unia Europejska – zobacz też:

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone