Jak ewoluował miecz samurajski? [Video]

opublikowano: 2020-05-25 14:37
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Miecz – nieodzowny atrybut samuraja, podobnie jak wiele innych broni, zmieniał się na przestrzeni dziejów. Jak wyglądała jego ewolucja? Więcej o tym w materiale na kanale Epimetheus – zobaczcie sami!
REKLAMA

Samuraj mógł nosić różne rodzaje mieczów – wojownicy wykorzystywali np. Daishō, czyli komplet składający się z miecza długiego i krótkiego, te z kolei również dzieliły się na różne rodzaje. Tak jak i np. w Europie, oręż tego typu ewoluował, zmieniał się z biegiem lat. Jak to wyglądało?

Więcej w materiale:

Miecz samurajski – zobacz też:

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone