Józef Piłsudski aż 3 miesiące spędził na Maderze. Czym się tam zajmował? [Galeria]

opublikowano: 2022-08-13 08:59
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Józef Piłsudski pod koniec lat 20. XX wieku podupadł na zdrowiu. Przebył udar mózgu, a prawdopodobnie już wtedy zachorował na raka wątrobowokomórkowego. Po „wyborach brzeskich” zdecydował, że wyjedzie z kraju i podda się kuracji. Miał pojechać do Egiptu, ale za namową córek Jadwigi i Wandy ostatecznie wybrał Maderę. Spędził tam aż trzy miesiące. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z tego okresu!
REKLAMA

Zobacz także:

 Józef Piłsudski w 1931 roku razem ze swoimi lekarzami płk. Marcinem Woyczyńskim i dr. Eugenią Lewicką wyjechał z kraju. Udał się wówczas na egzotyczną, portugalską Maderę położoną na Oceanie Atlantyckim. Nie pojechał tam jednak w celach rekreacyjnych, a zdrowotnych. Musiał podreperować swój osłabiony organizm. Wiadomo, że na wyspie tej w miejscowości Funchal spędził swój najdłuższy urlop. Przebywał tu bowiem od 21 grudnia 1930 do 22 marca 1931 roku.

Zobaczcie zdjęcia!

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone