„Korona królów” – serial TVP o ostatnich Piastach (seria 1 i 2)

opublikowano: 2017-12-28 15:31
wolna licencja
poleć artykuł:
„Korona królów” to serial historyczny TVP, którego głównym bohaterem w 1 i 2 serii był Kazimierz Wielki. Z czego zasłynął król Kazimierz, a z czego jego ojciec Władysław Łokietek? Czy na polskim tronie zasiadała poganka? Jak wyglądało drzewo genealogiczne Piastów? Tego wszystkiego dowiesz się z naszych artykułów!
REKLAMA

„Korona królów” – seria 1 i 2: informacje i opinie

„Korona królów”, czyli serial TVP o ostatnich Piastach na polskim tronie, a w szczególności o Kazimierzu Wielkim cieszy się dużym powodzeniem wśród telewidzów. Recenzje, opinie o produkcji, rozważania o historyczności telenoweli, streszczenia odcinków, galerie bohaterów i inne informacje o produkcji znajdziesz w poniższych tekstach.

„Korona królów” i jej główny bohater – Kazimierz Wielki

Kazimierz Wielki to główny bohater 1 i 2 serii telenoweli TVP „Korona Królów”. To władca, który w świadomości Polaków funkcjonuje jako ten, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Ile prawdy jest w tym popularnym powiedzeniu? Jak naprawdę wyglądało życie Kazimierza Wielkiego? Jaką politykę prowadził? Co udało mu się osiągnąć w trakcie swoich rządów, a co mu nie wyszło? Czy rzeczywiście Kazimierz był takim kobieciarzem, jak się go często przedstawia? I jakie ważne wydarzenia miały miejsce podczas jego rządów? O tym wszystkim dowiesz się z poniższych artykułów.

„Korona królów” – Władysław Łokietek

Władysław Łokietek to władca, który pod swoim berłem zjednoczył Polskę po 182 latach rozbicia dzielnicowego. To też jeden z bohaterów pierwszych odcinków serialu „Korona Królów”. Co warto o nim wiedzieć? Jak wyglądało jego panowanie? I jak naprawdę wyglądało jednoczenie polskich ziem. Dowiesz się tego z poniższych tekstów.

„Korona królów” – inne postacie

W „Koronie Królów” pojawia się wiele historycznych postaci. w tym matka, żony i córki Kazimierza Wielkiego, jego domniemane kochanki oraz najważniejsze postacie biorące udział w życiu politycznym ówczesnego Królestwa Polskiego. Czy w serialu ci wszyscy bohaterowie zostali przedstawieni zgodnie z wiedzą historyczną? Przeczytaj jak naprawdę wyglądało ich życie!

„Korona królów” – wokół serialu. Czasy piastowskie

Czasy rządów ostatnich Piastów na tronie polskim to niezwykle ciekawa epoka w dziejach Polski. Warto głębiej poznać kontekst historyczny serialu TVP „Korona Królów”.

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

Kup e-booka „Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego” :

Marek Teler
„Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA (Histmag.org)
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-22-8
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone