Niezwykły dom w starożytnych Pompejach [video]

opublikowano: 2017-05-24 14:52
wolna licencja
poleć artykuł:
Jesteście ciekawi jaki mieszkali bogaci obywatele starożytnych Pompei? Pokazuje to niezwykła trójwymiarowa rekonstrukcja opublikowana na kanale szwedzkiego Uniwersytetu w Lund LundUniversity na portalu Youtube. Zobaczcie sami w jakich warunkach mieszkał bogaty Rzymianin Caecilius Iucundus przed erupcją Wezuwiusza w 79 roku!
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone