Opublikowano
2019-12-01 17:59
Licencja
Wolna licencja

O Inie Benicie w TVN: W rozmowie wzięli udział członkowie rodziny artystki oraz Marek Teler

Nieznane losy Iny Benity - przedwojennej gwiazdy filmowej przypomniano dziś w programie Dzień Dobry TVN. Gośćmi Kingi Rusin i Piotra Kraśko byli: - Alexandria i Greg Scudder - wnuki Iny oraz Marek Teler, współpracujący z Histmagiem autor szeregu publikacji poświęconych Inie Benicie.


Ina Benita, wbrew powielanym dotychczas informacjom, nie zginęła w czasie Powstania Warszawskiego, lecz zmarła czterdzieści lat później. Powojenne losy aktorki pełne były niezwykłych zdarzeń i nagłych zwrotów akcji. Zrekonstruował je Marek Teler.

Zobaczcie program!

Materiał można obejrzeć TUTAJ!

Zobacz też:

  • Ina Benita przeżyła powstanie warszawskie i trafiła na teren Niemiec. W jaki sposób uratowała się z wojennej zawieruchy i co robiła w Dolnej Saksonii? Przeczytaj pierwszą część artykułu

Polecamy książkę Marka Telera – „Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej”

Marek Teler - Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej - okładka Autor: Marek Teler
Tytuł: „Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej”

Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]

ISBN: 978-83-65156-30-3

Stron: 264

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

14,9 zł

(e-book)
Premiera wersji papierowej planowana jest w styczniu!

Zobacz też nasze pozostałe e-booki!
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org