Pierwszy McDonald's w Polsce otwarto z wielką pompą [Video]

opublikowano: 2020-03-16 15:32— aktualizowano: 2024-06-17 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Pierwszy „makdonald” w Polsce otwierano w atmosferze, którą ciężko sobie dziś wyobrazić: wstęgę przecinał uroczyście Jacek Kuroń, a przed lokalem zebrały się tłumy, które na swój posiłek czekały zapewne nawet kilka godzin. Jak wyglądało to „święto hamburgera” w Warszawie, w pierwszych latach po transformacji ustrojowej? Zapraszamy na ciekawy fragment Polskiej Kroniki Filmowej!
REKLAMA

Pierwsza polska restauracja McDonald's powstała w Warszawie, na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Charakterystyczny lokal otwarto dokładnie 17 czerwca 1992 roku, a zainteresowanie ludności było – jak można się domyślić – gigantyczne. Warszawiacy, spragnieni wciąż nowych trendów z zachodu, tłumnie ustawiali się w kolejkach, co wydaje się nam dziś już wręcz abstrakcyjne.

Jak to dokładnie było? Więcej w materiale:

Zobacz też:

Polecamy e-book Marcina Winkowskiego – „Gdy Polacy nosili dredy. Kołtun – historia prawdziwa”

Marcin Winkowski
„Gdy Polacy nosili dredy. Kołtun – historia prawdziwa”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
108
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-28-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone