XVIII Targi Książki Historycznej już za 1,5 miesiąca

opublikowano: 2009-10-15 20:25
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W dniach 26–29 listopada 2009 odbędzie się kolejna edycja jednej z największych imprez historycznych w Polsce. Targi organizowane przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura przenoszą się do nowej, prestiżowej lokalizacji – Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wraz ze zmianą miejsca, można spodziewać się wzrostu zainteresowania imprezą tak ze strony wystawców, jak i odwiedzających.
REKLAMA

Jak co roku targom towarzyszyć będą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Wstęp na targi i wszystkie imprezy będzie, podobnie jak dotychczas, całkowicie bezpłatny.

Na targach ponownie pojawi się redakcja „Histmaga”, oficjalnego patrona medialnego imprezy. Będzie można spotkać się z nami na naszym stoisku, a także na imprezach towarzyszących, poświęconych historii w internecie i nie tylko. Przygotujemy również szeroką relację z całej imprezy – od rozdania nagród Klio, aż do zamknięcia targów. W ubiegłym roku na relację „Histmaga” z XVII Tagi Książki Historycznej złożyło się aż 14 artykułów, wywiadów i reportaży. Rozmawialiśmy wówczas m.in. z Bogusławem Brodeckim, redaktorem naczelnym Bellony, ale też z autorami książek – "Tomaszem Mościckim":1524 czy Januszem Sękowskim. Relacjonowaliśmy uroczystość przyznania nagród Klio, przygotowaliśmy także szczegółową relację ze wszystkich stoisk. W tym roku zamierzamy sporządzić jeszcze szerszą relację, tak z samych targów, jak i szeregu imprez towarzyszących.

Stoisko „Histmaga” na ubiegłorocznych targach

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich miłośników historii – to unikatowa okazja spotkania znanych badaczy dziejów i pisarzy oraz kupienia książek po promocyjnej cenie, ze zniżką sięgającą nawet kilkudziesięciu procent.

Kolejne informacje o targach, ich programie i gronie wystawców będziemy publikować na bieżąco.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone