Wirtualna opowieść o polskich uchodźcach w Niemczech

opublikowano: 2016-04-02 09:02
wolna licencja
poleć artykuł:
Interesujecie się historią polskiej emigracji? Powinniście odwiedzić blog Uchodzcywniemczech.pl, opisujący losy Polaków żyjących w Niemczech po II wojnie światowej, a także tworzących organizację Zjednoczenie Polskich Uchodźców.
REKLAMA

Blog Uchodzcywniemczech.pl jest poświęcony polskim uchodźcom wojennym w Niemczech po zakończeniu II wojny światowej. Jak mówi dr Łukasz Wolak, twórca serwisu, służy on popularyzacji wiedzy o działaczach z tamtego terenu, centralnej organizacji tego środowiska i wydarzeniach związanych z aktywnością Polaków w Niemczech przez cały powojenny okres. – Na jego łamach podejmuję wiele aspektów z działalności organizatorów życia społeczno-kulturalno-politycznego oraz centralnej organizacji polskich uchodźców – Zjednoczenia Polskich Uchodźców – tłumaczy założyciel strony.

Zobacz także:

Na blogu znajdziemy wiele artykułów popularnonaukowych dotyczących tej tematyki, listę pozycji naukowych, która może służyć do głębszego poznania opisywanych wątków, a także archiwum fotografii. Dr Wolak skupia się na zagadnieniach, które nie zostały szerzej omówione w publikacjach naukowych i popularnonaukowych. – Informacje zawarte we wpisach w całości pochodzą z literatury przedmiotu lub są wynikiem moich wieloletnich kwerend w archiwach krajowych i zagranicznych – mówi. Na stronie badacz ukazuje chociażby sylwetki polskich uchodźców w Niemczech, historie obozów przejściowych czy szkolnictwa Polaków w RFN. Historyk i dokumentalista, w swojej pracy naukowej zajmuje się losami polskich uchodźców w Niemczech i wspomnianej organizacji – Zjednoczenia Polskich Uchodźców w RFN, istniejącej w latach 1951-1993. Interesują go także problemy polskich organizacji emigracyjnych po II wojnie światowej, historii sportu- sztuki walki w Polsce (karate), grabieży dóbr kultury w czasie II wojny światowej, przestępstw wobec dóbr kultury w PRL i tajnych służb.

Więcej informacji znajduje się na stronie: uchodzcywniemczech.pl.

Powyższy artykuł powstał na podstawie informacji nadesłanej na naszą skrzynkę kontaktową:

Prowadzisz walkę o ochronę lokalnego zabytku? Tworzysz projekt popularyzujący przeszłość? Robisz z przeszłością coś, o czym warto, by dowiedzieli się inni? Daj się usłyszeć miłośnikom historii – Histmag24 jest dla Ciebie! Napisz na: [email protected]

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Agnieszka Woch
Studentka filologii polskiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, interesuję się wszelkiego rodzaju literaturą, historią XX wieku i językiem, a także filmem i teatrem. Redakcyjny mistrz boksu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone