„Akacjowa 38” – streszczenie odcinków 101-120

opublikowano: 2023-06-23 18:25— aktualizowano: 2023-07-01 18:25
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Akacjowa 38” to serial kostiumowy produkcji hiszpańskiej opowiadający o losach kilku rodzin mieszczańskich mieszkających w Madrycie na przełomie XIX i XX wieku. Co czeka bohaterów w kolejnych odcinkach? Poniżej prezentujemy ich krótkie streszczenia!
REKLAMA
(fot. screen z teasera serialu opublikowanego na YouTube)

Zobacz także:

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 101-110

Streszczenie odc. 101 „Akacjowej 38:

Pablo wpada w oko Anicie, ale ich rozmowa się nie klei. Dziewczyna jest prostą dziewczyną, a chłopak wciąż jest pod wrażeniem inteligencji i wiedzy Leonor. Justowi wraca pamięć. Przypomina sobie, jak poznał Manuelę, ale wciąż nie jest w stanie przypomnieć sobie jej twarzy. Do Celii i Felipe przyjeżdża matka Celii Consuelo. Nowoczesna i wyzwolona kobieta, która nie odnajduje się w bigoteryjnym i zacofanym domu.

Streszczenie odc. 102 „Akacjowej 38:

Donia Consuelo uczy Guadalupe czytać. Obecność teściowej przeszkadza skrajnie konserwatywnemu Felipe. Rita ma nowego sponsora, który obiecał jej rolę w przedstawieniu. Donia Consuelo tłumaczy zacofanym damom, że tylko kobieta wykształcona nie jest niewolnicą. Trini zabiera się za czytanie książek, a mąż jak zawsze ją popiera. Manuela prosi Justa, by przestał ją prześladować.

Streszczenie odc. 103 „Akacjowej 38

Donia Consuelo cały czas wzbudza kontrowersje miejscowych. Zamierza zamówić nowe ubrania w zakładzie Leandra. Susana jest zszokowana jej zachowaniem. Fabiana dostaje bukiet kwiatów, ale nie mówi koleżankom od kogo. Kobiety podejrzewają, że może mieć tajemniczego adoratora. Manuela mówi matce o dziwnym zachowaniu Justo. Leandro często gra w szachy z młodą kobietą, która go odwiedza w zakładzie, przez co Susana jest zazdrosna o syna. Leonor pod pseudonimem Leopoldo Safo doradza kobietom poprzez gazetę.

Streszczenie odc. 104 „Akacjowej 38:

Pablo mówi Casildzie, że ptak, którym się opiekowali, jest już zdrowy i trzeba go wypuścić. Consuelo nie jest zadowolona z lektur swojej córki. German podaje Justowi laudanum, ale ten dostaje drgawek. Ursula pod pretekstem próbuje zbliżyć się do Manueli. Clara rozgrywa z Leandrem partyjkę szachów.

REKLAMA

Streszczenie odc. 105 „Akacjowej 38:

Rita opowiada na poddaszu o swojej karierze w teatrze i zaprasza wszystkich na przedstawienie. Leonor zachęca Casildę, by robiła, by realizowała swoje marzenia. Fabiana spotyka się z dawnym ukochanym Mateo. Justo chce zrezygnować z dalszego leczenia i prosi Felipe, by przekazał to Germanowi. Cayetana składa duże zamówienie w kawiarni.

Streszczenie odc. 106 „Akacjowej 38

Consuelo namawia córkę na przejażdżkę nowym rowerem. Kobiety muszą do tego włożyć spodnie, co wywołuje skandal w społeczeństwie. Celia jest załamana zachowaniem matki, a Felipe wciąż ją krytykuje. German kończy leczenie Justa. Choć jego stan zdrowia poprawia się, wciąż nie odzyskał pamięci. Wypytuje Germana o Manuelę. W kawiarni wybucha pożar. Nikt nie domyśla się, że mógł on zostać wzniecony celowo. Pablo, widząc dym, rusza na ratunek.

Streszczenie odc. 107 „Akacjowej 38:

Justo ratuje Manuelę z pożaru. Juliana jest ciężko ranna, jej życie jest zagrożone. Casilda jest wdzięczna Pablowi za to, że ją uratował. Felipe, chcąc unikać teściowej, postanawia częściej przebywać poza domem. Ta tymczasem przychodzi na męskie spotkanie w mieszkaniu Ramona.

Streszczenie odc. 108 „Akacjowej 38:

Cayetana żąda od Germana, by przestał leczyć Manuelę. Justo martwi się o zdrowie Manueli. Matka Celii wprowadza w kamienicy zamieszanie swoim zachowaniem i poglądami sufrażystki. Don Maximiliano próbuje pomóc Wiktorowi zdobyć pożyczkę na odbudowanie kawiarni.

Streszczenie odc. 109 „Akacjowej 38:

Manuela powoli dochodzi do zdrowia po pożarze. Trini pisze za Casildę list do gazety w sprawach miłosnych. Leonor podejrzewa Casildę o to, że romansuje z Pablem. Consuelo uczestniczy w męskim spotkaniu i w czasie dyskusji rozkłada zięcia Felipe na łopatki. Mimo pomocy sąsiadów Victor nie wierzy w to, że uda mu się wyremontować kawiarnię.

Streszczenie odc. 110 „Akacjowej 38:

Paciencia nakłada na twarz krem od Servanda. Koleżanki zauważają, że jej wygląd się zmienia, ale nie mają odwagi jej o tym powiedzieć. Maximiliano martwi się o Julianę, która przebywa w szpitalu. Namawia Victora na wzięcie pożyczki, żeby odbudować kawiarnię. Ramon i Maximiliano wychwalają intelekt Consuelo. Lubią jej towarzystwo, czemu Felipe się dziwi. Leonor dostaje list od dziewczyny o imieniu Camila, która prosi ją o poradę w sprawach sercowych.

REKLAMA

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 111-120

Streszczenie odc. 111 „Akacjowej 38:

Celia przygotowuje chrzciny córki. Consuelo stara się przekonać córkę, że jest zbyt zależna od męża i przyjaciółki. Trini pomaga Manueli sprzątać spaloną kawiarnię. Victor nie ma pieniędzy na remont, wobec czego postanawia sprzedać lokal. Leandro mówi Victorowi, że Juliana jest umierająca. Pablo zastaje Manuelę w pokoju hotelowym Justa.

Streszczenie odc. 112 „Akacjowej 38:

Nieprzytomna Juliana trafia do mieszkania Germana, co wywołuje niezadowolenie Cayetany. Paciencia odkrywa, że smarowała się kremem na porost włosów. Ursula podsłuchuje rozmowę Manueli i Germana. Clara odkrywa, że Leandro, że jest zakochany w Julianie. Przejażdżka rowerowa Celii i Consuelo kończy się wypadkiem.

Streszczenie odc. 113 „Akacjowej 38

Maximiliano myśli o nowej inwestycji, która pomoże im przeżyć kolejne lata w dostatku. Postanawia porozmawiać na ten temat z zięciem. Casilda zaczyna wprowadzać w życie porady Safo, czyli Leonor, ale nie wychodzi jej to na dobre. Celia i Consuelo wspominają rowerową wycieczkę. Celia jest zachwycona, Felipe zaś jest wściekły. Ursula podsłuchuje rozmowę Manueli i Guadalupe i odkrywa wielką tajemnicę dziewczyny. Natychmiast mówi o tym swojej pani. Justo inwestuje pieniądze w odbudowę kawiarni.

Streszczenie odc. 114 „Akacjowej 38:

Cayetana mówi Germanowi, że Justo powie jej coś ważnego o Manueli. Nie zastaje go jednak w hotelu. German dopytuje Manuelę, o co może chodzić, ale dziewczyna unika odpowiedzi. Paciencia, Casilda i Fabiana godzą się śpiewać w kościele podczas chrztu Adriany. Pierwsza próba pod kierunkiem Cervanda nie idzie najlepiej.

Streszczenie odc. 115 „Akacjowej 38:

Manuela przyznaje się Germanowi do tego, że to ona porwała dziecko Celii, bo to jej córka Inocencia. Manuela mówi Pablo, że Casilda się w nim kocha. Don Ramon i Felipe zastają w domu don Ramona podchmielone i rozbawione kobiety z sąsiedztwa. Prowadzi do awantury don Felipe z teściową.

REKLAMA

Streszczenie odc. 116 „Akacjowej 38

Cayetana wypytuje Felipe o Justa. Manuela mówi rodzinie, że powiedziała Germanowi prawdę o córce. Casilda chce urządzić imieniny dla przyjaciół. Na poddaszu odbywa się próba chóru. Consuelo próbuje porozmawiać z córką o jej małżeństwie. Germn bada córeczkę Celii i zauważa u niej charakterystyczne znamię.

Streszczenie odc. 117 „Akacjowej 38:

Ursula przychodzi do Guadalupe i chce wypytywać ją o Manuelę. Kobieta wyjawia Ursuli tajemnicę córki. Boi się, że napuści na nią policję. Trini decyduje się pomóc Casildzie w sprawach sercowych. Domyśla się, że to ona pisze listy do Safo. Felipe złości się, że dziecko wciąż płacze, ma pretensje o to do Guadalupe. German bada małą i odkrywa, że dziewczynka ząbkuje. Claudia i Leonor odwiedza Marco, przyjaciel z zagranicy. Rosina wita go po niemiecku. Servando prowadzi próby chóru, w którym śpiewają Fabiana i Paciencia. Żona jest o niego zazdrosna.

Streszczenie odc. 118 „Akacjowej 38:

Udaje się wyremontować kawiarnię – Justo kupuje do niej bardzo drogi młynek do kakao. Manuela cieszy się z tego, że znów będzie tam pracować. German obiecuje, że pomoże jej odzyskać córkę. Fabiana jest rozczarowana, że Rita nie przyszła posłuchać jej śpiewu. Consuelo zawodzi córkę podczas opieki nad Adrianą. Celia postanawia się z nią rozmówić. Leonor ma pretensje do męża, że ją zaniedbuje. Maximiliano przekonuje Claudia do zainwestowania w nieruchomości.

Streszczenie odc. 119 „Akacjowej 38:

Celia ma żal do matki o to, że zapomniała podać lek Adrianie. German grozi Cayetanie, że rozstanie się z nią, jeśli nie zostawi Manueli w spokoju. Remont kawiarni dobiega końca. Juliana mdleje w pracowni krawieckiej Leandra. Consuelo przypadkiem słyszy, że nie jest mile widziana na chrzcie wnuczki. Maximiliano ma pomysł na nowy biznes.

Streszczenie odc. 120 „Akacjowej 38:

Manuela ostrzega brata, by nie zwodził zakochanej w nim Casildy. Felipe oświadcza, że jego brat nie może być chrzestnym Adriany. Celia prosi o to Germana, ale ten się nie zgadza. Consuelo, matka Celii, daje się przekonać, by uczestniczyć w chrzcie. Justo mówi Manueli, że wie, iż była jego żoną.

Źródło:

www.vod.tvp.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone