II wojna światowa w Histmag.org!

opublikowano: 2009-08-27 09:14
wolna licencja
poleć artykuł:
1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Tutaj znajdziecie wiele ciekawych artykułów dotyczących II Wojny Światowej wybranych z naszej obszernej bazy.
REKLAMA

Początek II Wojny Światowej i polska walka

Jak zaczęła się II Wojna Światowa? Dlaczego sojusznicze mocarstwa nie przybyły z pomocą dla Polski? Czy zostaliśmy zdradzeni? I jak wyglądała nasza walka w kolejnych latach? Tego dowiesz się z poniższych tekstów!

Zobacz też: 1 września 1939 roku i kampania wrześniowa - jak Niemcy zaatakowały Polskę?

Fronty II wojny światowej

II wojna światowa stała się konfliktem prawdziwie globalnym. Jak wyglądała walka na różnych frontach rozsianych po całym świecie? Jakie nowe technologie wykorzystano? Jak druga wojna światowa wygląda na archiwalnych zdjęciach. O tym piszemy w poniższych tekstach.

Holocaust i niemieckie zbrodnie

Holocaust jest uznawany często za największą zbrodnie w dziejach ludzkości. Jak do niego doszło? Kto był za to odpowiedzialny? Jak funkcjonowała machina zagłady jaką stał się obóz koncentracyjny w Auschwitz? I czy to możliwe, żeby Hitler nie wiedział o Holocauście? O tym wszystkim dowiesz się z naszych tekstów!

Polski ruch oporu i powstanie warszawskie

Polakom II wojna światowa kojarzy się z kilkoma wydarzeniami. Jednymi z najważniejszych z nich z całą pewnością są działalność polskiego ruchu oporu i powstanie warszawskie. Jak działała Podziemna Polska? Jakie organizacje ukształtowały polsku ruch oporu? I jak miało wyglądać powstanie powszechne? O tym przeczytasz w poniższych artykułach!

Zobacz też: Powstanie Warszawsie - przyczyny wybuchu, przebieg i niemieckie zbrodnie

Koniec wojny i bitwa o Berlin

II wojna światowa skończyła się szturmem Berlina. Jak doszło do przegranej III Rzeszy? Jak wyglądały jej ostatnie miesiące? Jak w końcu wyglądał szturm na Berlin i udział w nim polskich żołnierzy. Przeczytaj poniższe teksty, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Czas rozliczeń i pamięć

Po wojnie przyszedł czas na rozliczenia. Czy w każdym przypadku się to udało? Przeczytaj jak wyglądały powojenne losy niemieckich zbrodniarzy. Nie ma też wątpliwości, że o wojnie należy pamiętać, także poprzez nowoczesne muzea. Dlatego warto też przeczytać nasza recenzję pierwotnej wystawy głównej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

O wiele więcej naszych tekstów o tej tematyce znajdziecie pod tagiem II wojna światowa!

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

POLECAMY

Polecamy e-booka „Z Miodowej na Bracką”:

Maciej Bernhardt
„Z Miodowej na Bracką. Opowieść powstańca warszawskiego”
cena:
Wydawca:
Histmag.org
Okładka:
miękka
Liczba stron:
334
Format:
140x195 mm
ISBN:
978-83-925052-9-7
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone