Jak wyglądał XVI-wieczny Lublin? [video]

opublikowano: 2017-02-16 19:52
wolna licencja
poleć artykuł:
Teraz prościej to sobie wyobrazić, dzięki animowanej rekonstrukcji miasta opublikowanej na koncie Brama Grodzka w portalu YouTube. Animacja wzbogacona jest o ciekawy komentarz, przybliżający słuchaczowi najważniejsze budynki i miejsca w topografii nowożytnego Lublina. Tekst jest również przetłumaczony na angielski w postaci napisów. Zobaczcie sami!
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone