Jak wyglądał XVI-wieczny Wrocław? [video]

opublikowano: 2016-09-08 20:11
wolna licencja
poleć artykuł:
Teraz dużo prościej to sobie wyobrazić, dzięki animowanej rekonstrukcji miasta przygotowanej przez zespół Śląskiego Studio Architektury na zlecenie Muzeum Miejskiego Wrocławia. Jej fragment można zobaczyć już teraz.
REKLAMA

Sama cyfrowa rekonstrukcja została wykonana na podstawie planu Weinerów - pierwszego planu Wrocławia wykonanego w 1562 roku. W tamtych czasach stworzenie tak dokładnego planu było niezwykle skomplikowane, gdyż wszystkie odległości mierzono za pomocą sznura i kroków.

Całą animację można oglądać na wystawie stałej "1000 lat Wrocławia" w Pałacu Królewskim we Wrocławiu.

Zobacz też:

Polecamy e-book Sebastiana Adamkiewicza „Zrozumieć Polskę szlachecką”

Sebastian Adamkiewicz
„Zrozumieć Polskę szlachecką”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
82
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-4-6

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone