Warszawska Wola z 1935 roku bohaterką niezwykłej animacji [video]

opublikowano: 2016-09-20 20:10
wolna licencja
poleć artykuł:
Jak wyglądała przedwojenna Wola? Pokazuje to cyfrowa rekonstrukcja 3D warszawskiej dzielnicy. Animacja pokazuje żywe ulice wypełnione mieszkańcami i pojazdami, a większość pokazywanych miejsc jest podpisanych przez twórców. Film to część projektu „Rozgrzewamy polskie serca” Fundacji PGNiG, a pracowało przy nim warszawskie studio animacji Newborn. Zobaczcie go sami!
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone