„Akacjowa 38” – streszczenie odcinków 121-140

opublikowano: 2024-07-01 18:25
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Akacjowa 38” to hiszpańska superprodukcja reżyserowana przez Humberto Miró. Akcja serialu rozgrywa się w Hiszpanii po zakończeniu wojny hiszpańsko-amerykańskiej. Serial kostiumowy można oglądać zarówno na antenie TVP, jak i na platformie VOD. Co czeka główną bohaterkę Manuelę i innych bohaterów w kolejnych epizodach serialu „Akacjowej 38”? Poniżej prezentujemy krótkie streszczenia odcinków.
REKLAMA
(fot. screen z teasera serialu opublikowanego na YouTube)

Zobacz także:

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 121-140

Streszczenie odc. 121 „Akacjowej 38:

Manuela mówi matce, że Justo zna prawdę o jej rodzinie. Ta jest przerażona, ale córka zapewnia ją, że nie mają się czego obawiać. Cayetana sugeruje Julianie, że ze względu na stan zdrowia, nie powinna wiązać się z Leandrem. Felipe czuje coraz większą niechęć do córki. Cayetanę zastanawia dziwne zachowanie Justa. German mówi Manueli, że chce się z nią związać.

Streszczenie odc. 122 „Akacjowej 38:

Manuela wyznaje Justo, że mają córkę. Consuelo robi wszystko, by Felipe został z córką sam w domu. Udaje jej się. Dziewczyna płacze i Felipe nie ma pojęcia, co robić. Rosina namawia Maximiliana, by zainwestował w nieruchomość. Manuela nie chce, by córka została ochrzczona jako Adriana.

Streszczenie odc. 123 „Akacjowej 38

Felipe zmuszony do zajęcia się Adrianą okazuje się dobrym ojcem. Servando pokazuje latarkę Paciencii i Fabianie, ale wyłącza przy tym w całym domu prąd. Manuela odtrąca Germana, a Juliana – Leandra.

Streszczenie odc. 124 „Akacjowej 38:

Odbywa się chrzest Adriany, po nim zaś przyjęcie w kawiarni Victora i Juliany. Cayetana zdradza Germanowi, że Manuela jest żoną don Justa. Ten, obserwując zachowanie Manueli, domyśla się, że Adriana jest ich córką Inocencją, i Manuela to potwierdza. Romans Pabla i Casildy rozkwita, a Leonor robi się wobec nich coraz bardziej nieprzyjemna. Don Ramon uświadamia Maximilianowi i Rosinie, iż kamienica, którą zamierzają kupić, wkrótce zostanie wyburzona.

REKLAMA

Streszczenie odc. 125 „Akacjowej 38:

Consuelo wyjeżdża i dopiero wtedy wszyscy uświadamiają sobie, że ją polubili, nawet jej zięć Felipe. Servando dowiaduje się, że jego wynalazek już jest znany jako latarka. Następnym jego pomysłem jest wentylator. Felipe przekonuje się do córki, tymczasem Justo namawia Manuelę, by przyznali się, że są małżeństwem i zażądali zwrotu dziecka.

Streszczenie odc. 126 „Akacjowej 38

Wszyscy cieszą z faktu, że Casilda i Pablo są razem, planują nawet  ich ślub. Cayetana próbuje podejść Leandra w sprawie Germana i przekonuje go, że potrzebuje on pomocy, bo jest załamany. Leonor i Casilda szczerze rozmawiają i ta wyznaje, że od dawna kocha Pabla. Manuela mówi rodzinie, że Justo chce walczyć o córkę i ta ostrzegają ją przed nim. Do sklepu Susany przybywa sprzedawca z Manili z jedwabnymi tkaninami. Maximiliano i Rosina wyjeżdżają na wakacje.

Streszczenie odc. 127 „Akacjowej 38:

Felipe jest oburzony insynuacjami Justa, przez co wyrzuca go z domu. Nie chce mówić żonie o powodach awantury. Casilda jest przejęta zaproszeniem na wyścigi i zwierza się Manueli ze swoich obaw. Marco urządza przyjęcie w mieszkaniu rodziców Leonor i częstuje gości absyntem. Na Akacjowej pojawia się Ramelito, obwoźny handlarz z Filipin.

Streszczenie odc. 128 „Akacjowej 38:

Justo i Felipe postanawiają wszelkimi środkami walczyć o Adrianę / Inocencję. Cayetana obawia się, że Rita może ją wydać i wysyła po nią Ursulę. Fabiana dowiaduje się, że Justo to mąż Manueli, a Adriana to jej córka. Niedługo po tym dowiadują się o tym wszyscy na Akacjowej. Marco zmienia styl ubierania się i fryzurę Leonor.

Streszczenie odc. 129 „Akacjowej 38:

Ursula sprowadza do Cayetany Ritę, która obiecuje, że będzie milczała w sprawie córki Manueli. Leonor coraz lepiej czuje się z Marco. Wyznaje mu, że między nią a Claudiem nie ma namiętności. Felipe przywozi do domu donię Antonię – dyrektorkę sierocińca, w którym przebywała Inocencia. Przekupuje ją w zamian za milczenie na temat kobiety, która przedstawiała się jej jako matka dziewczynki. Dowiaduje się od niej, że dziewczynkę przyniosła do sierocińca para wieśniaków, która znalazła ją porzuconą przy drodze.

Streszczenie odc. 130 „Akacjowej 38:

German nie może sobie wybaczyć tego, że dał się omotać Manueli. Cayetana wykorzystuje to i próbuje odzyskać jego miłość. Manuela prosi Casildę, by  wybaczyła jej to, że ukrywała swoje małżeństwo z Justem. Ten wyrusza na poszukiwanie ludzi, którzy oddali dziecko Manueli do sierocińca. Ursula powiadamia Cayetanę, że Guadalupe jest matką Manueli. Zamierzają powiedzieć Celii, że ma w domu szpiega.

REKLAMA

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 131-140

Streszczenie odc. 131 „Akacjowej 38:

Rosina i Maximiliano są obrażeni na córkę i zięcia. Claudio i Marco starają się ich udobruchać i w tym celu knują plan. Justo odnajduje wieśniaków, którzy odnaleźli córkę Manueli i oddali ją do sierocińca. Pablo mówi Casildzie, że zabierze ją na wyścigi konne. Leonor daje jej swoją suknię, żeby wyglądała elegancko. Cayetana nastawia Celię przeciwko Guadalupe i Manueli, przez co ta wyrzuca Guadalupe z domu. Gdy prawda o Manueli wychodzi na jaw, wszyscy się od niej odwracają.

Streszczenie odc. 132 „Akacjowej 38:

Wszyscy na Akacjowiej dyskutują o kłamstwie Manueli i Guadalupe. Cayetana obiecuje, że zrobi wszystko, by Manuela opuściła dzielnicę upokorzona i bez córki. Ursula deklaruje się pomóc jej w tym. Susana postanawia zwolnić z pracy Guadalupe. Leandro się temu przeciwny, ale ostatecznie musi ulec matce. Casilda dowiaduje się, że zmarła jej babcia. Justo odwiedza wieśniaków, którzy znaleźli Inocencję i dostaje od nich karteczkę znalezioną przy dziecku. Jest na niej wiadomość napisana przez Ritę, z której wynika, że to córka Manueli Manzano, która się po nią zgłosi.

Streszczenie odc. 133 „Akacjowej 38

Felipe odrzuca karteczkę znalezioną przy Inocencji jako dowód na to, iż Manuela jest jej matką. Prosi Germana, który leczył don Justa, o to, by zeznawał w sądzie na jego niekorzyść. Ten jednak odmawia. Cayetana przysyła Celii Ursulę, by pomogła jej w pracach domowych. Ursula sugeruje, by Celia wyjechała z Adrianą jak najdalej od Manueli. Pablo wybiera się z Casildą na pogrzeb jej babci. Marco proponuje Leonor, że namaluje jej akt.

Streszczenie odc. 134 „Akacjowej 38:

Celia boi się, że ktoś porwie jej córkę. Justo odkupił kiosk z kwiatami, by Guadalupe miała pracę i nie musiała się wyprowadzać z poddasza. Złożył też pozew o odebranie dziecka Celii i Felipe. Leandro namawia Julianę, by płynęła z nim na Filipiny. Servando, jak obiecał, zaprasza żonę na wyścigi konne.

Streszczenie odc. 135 „Akacjowej 38:

REKLAMA

Leandro liczy na to, że Juliana popłynie z nim na Filipiny. Dyrektorka sierocińca zeznaje, że to Manuela jest matką Inocencii. Manuela i Justo cieszą się tym, że odzyskają córkę, a Celia i Felipe nie mogą się pogodzić z myślą, że ją stracą. Leonor godzi się, by Marco narysował jej akt.

Streszczenie odc. 136 „Akacjowej 38

Leandro namawia Julianę, by płynęła z nim na Filipiny. German martwi się o zdrowie Fabiany – podejrzewa, że choruje na poważną chorobę zakaźną. Stan Fabiany się pogarsza, wszyscy boją się, że może umrzeć. Paciencia prosi Victora, by wybił Servando z głowy wyścigi. Rosina jest zachwycona budynkiem na sprzedaż, ale dla Maximiliana jest on za drogi. Marco postanawia przekonać Claudia, by pożyczył pieniądze teściom. Justo dostaje decyzję sądu i idzie odebrać córkę. Celia wpada w histerię.

Streszczenie odc. 137 „Akacjowej 38:

Celia bardzo przeżywa zbliżające się rozstanie z córką. Casilda opowiada o pogrzebie babci. Servando jest niepocieszony, widząc, że jego bilety na wyścigi zostały zniszczone. Stan Fabiany wciąż się pogarsza. Claudio postanawia zainwestować w nieruchomość wybraną przez teściów.

Streszczenie odc. 138 „Akacjowej 38:

Policja poszukuje Adriany i przeprowadza rewizję we wszystkich mieszkaniach. German orzeka, że Fabiana choruje na tyfus, co może oznaczać początek epidemii. Informuje o tym policję. Niejaki Rufino zaczyna jest zazdrosny o Leonor i zabrania Marco zbyt częstych kontaktów z żoną.

Streszczenie odc. 139 „Akacjowej 38:

Zwiększa się liczba chorych na tyfus. Cayetana zabrania mężowi przyjmować zarażonych w domu. Justo oddaje Germanowi na ten cel swój pokój hotelowy. Z powodu epidemii władze przestają poszukiwać Inocencji. Mieszkańcy Akacjowwe obawiają się kwarantanny. Źródłem zakażeń jest prawdopodobnie woda z ich studni, która ma być wkrótce zamknięta.

Streszczenie odc. 140 „Akacjowej 38:

Na Akacjowej szaleje epidemia tyfusu, wobec czego dzielnica zostaje objęta kwarantanną. Nikt nie może do niej wejść, ani jej opuścić, nawet zamożni mieszkańcy, co budzi ich sprzeciw. Doktor German leczy chorych. Najbardziej pomocny jest Pablo, ale inni mieszkańcy dzielnicy również spieszą z pomocą. Marco odkrywa, że też jest chory. Tyfus dopada też matkę Leandra, którego w niedoli wspiera Juliana.

Źródło:

www.vod.tvp.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone