Wirtualne Targi Historyczne 2020: Starożytność i średniowiecze

Trwają Wirtualne Targi Historyczne. Publikacje prezentowane w ramach wspomnianego przedsięwzięcia zostały podzielone na 5 kategorii: starożytność i średniowiecze, nowożytność i XIX wiek, wiek XX (bez II wojny światowej), II wojna światowa oraz publikacje przekrojowe. Poniżej prezentujemy listę publikacji tematycznie nawiązujących do starożytności oraz średniowiecza.

Uwaga, Targi zakończyły się. Ceny promocyjne podane przez wydawców mogą już być nieaktualne.

Zobacz także:

Oto publikacje prezentowane w ramach Wirtualnych Targów Historycznych:

Alberto Angela
„Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki”
44,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Czytelnik

Książka dostępna również jako ebook w cenie 24,90 zł - LINK

Autor oprowadza czytelników po antycznym Rzymie, opowiadając o codziennym życiu jego mieszkańców. Zwiedzamy Wieczne Miasto w zwykły dzień w 115 roku, w czasach największej potęgi Imperium Rzymskiego. Spacerujemy po mieście zaglądając do warsztatów rzemieślniczych, łaźni, rezydencji bogaczy i wielopiętrowych bloków uboższych obywateli. Dowiadujemy się, jak mieszkali, gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas. Przyglądamy się relacjom społecznym, sprawowaniu kultów religijnych, rozrywkom.

Alberto Angela
„Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety”
49,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Czytelnik

Książka dostępna jest także jako ebook w cenie 34,90 zł: LINK

Autor zabiera czytelników w podróż po Cesarstwie Rzymskim w okresie jego największej potęgi i rozwoju terytorialnego, za panowania cesarza Trajana, w latach 115–117 n.e. Oprowadza nas po największym imperium świata starożytnego, podążając śladem jednej ówczesnej monety – sesterca – która przechodzi z rąk do rąk. Wraz ze swymi kolejnymi właścicielami sesterc dociera zarówno do głównych ośrodków cesarstwa, jak i jego prowincjonalnych zakątków – od Brytanii i Galii po Ateny i egipską Aleksandrię.

Aleksander Krawczuk
„Neron”
24,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Czytelnik

Książka dostępna jest także jako ebook w cenie 19,90 zł: LINK

Nowa edycja cieszącej się dużą poczytnością (kilka wydań, przekłady na języki obce) książki profesora Aleksandra Krawczuka o owianym złą sławą cesarzu Neronie oraz o Imperium Rzymskim za jego panowania. Publikacja łączy walory napisanej przystępnym stylem opowieści oraz popularnonaukowej biografii, wiernie wykorzystującej źródłowy materiał historyczny – wszystkie pojawiające się w niej postaci naprawdę istniały, wszystkie opisywane wydarzenia rzeczywiście miały miejsce.

Marek Teler
„Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego”
25,00 zł
Wydawca: Histmag

Książka dostępna jest także jako ebook w cenie 12,90 zł: LINK

Kazimierz Wielki rządził Królestwem Polskim… w otoczeniu kobiet. Jaką rolę odegrały one w jego polityce i życiu prywatnym? Marek Teler odsłania tajemnice dawnych kronik i dokumentów, przypominając o niezwykle ciekawych postaciach, a jednocześnie bohaterkach popularnego serialu telewizyjnego. Autor przybliża czytelnikom losy kobiet związanych z życiem jednego z największych polskich władców, króla Kazimierza III Wielkiego. Matka, ambitna siostra, trzy żony (w tym jedna nielegalna), wiele kochanek oraz córki, które zostały żonami europejskich władców - wszystkie one odgrywały w pewnym momencie znaczącą rolę w dziejach naszego kraju i zasługują na upamiętnienie.

Raoul Manselli
„Święty Franciszek z Asyżu. Editio maior”
38,93 zł
Wydawca: Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew

Prawdziwy rarytas na polskim rynku wydawniczym. To najpełniejsza i jedna z najpiękniejszych biografii św. Franciszka, jakie zostały do tej pory opublikowane. Nie jest to monografia wyłącznie dla specjalistów, ani biografia ograniczającą się do zbioru anegdot pełnych emocji i tkliwości, lecz udana próba ukazania postaci i ideału św. Franciszka w społeczności jego czasów. Każdy, komu bliski jest ten święty powinien mieć tę książkę.

Augustine Thompson
„Franciszek z Asyżu. Nowa Biografia”
38,93 zł
Wydawca: Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew

Nowy portret człowieka znanego jako św. Franciszek z Asyżu. Niniejszy życiorys jest pierwszą, wytężoną próbą podejścia do średniowiecznych źródeł w konsekwentny, niekiedy bezwzględnie krytyczny sposób. Celem jest jak najlepsze ukazanie tego, kim jest człowiek, który kryje się za legendami.

Fernando Uribe
„Wprowadzenie do źródeł franciszkańskich”
15,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew

Autor posługując się najnowszymi badaniami naukowymi w sposób przystępny ułatwia zrozumienie najważniejszych biografii średniowiecznych św. Franciszka i św. Klary, aby czytelnik ubogacił swoją duchowość chrześcijańską.

Praca zbiorowa
„Pisma św. Franciszka z Asyżu”
45,43 zł
Wydawca: Franciszkanów Bratni Zew

Ponad 237 stron wprowadzeń, komentarzy, objaśnień:

  • dzieła po raz pierwszy tłumaczone z języków oryginalnych na język polski
  • tłumaczenia z kodeksów uznanych za najważniejsze
  • wstępy i komentarze oparte na najnowszych badaniach naukowych
  • mądra i pewna wiedza przekazana w sposób prosty
  • poszukiwania naukowe w służbie duszpasterskiej
  • pewne wsparcie w poznawaniu i rozwijaniu duchowości franciszkańskiej

Cecylian Niezgoda OFMConv
„Święty Antoni z Padwy”
15,60 zł
Wydawca: Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew

Książka dostępna również w twardej oprawie w cenie 18,85 zł

Niniejsza książka szczegółowo ukazuje koleje życia św. Antoniego, wyciągając na światło dzienne mało znane fakty. Autor, o. Cecylian Niezgoda, odpowiada w niej na wiele pytań, m.in. dlaczego Antoni, urodzony w Lizbonie, nazywany jest Świętym z Padwy i jak to się stało, że jego proces kanonizacyjny był najkrótszym w historii Kościoła? Autor kreśli także historyczne i ekonomiczne tło czasów, przez co pomaga lepiej zrozumieć duchowość i charakter epoki, w której żył ten niezwykły franciszkanin.

Grzegorz Kochman
„Bramy Kijowa”
26,99 zł
Wydawca: Wydawnictwo Novae Res

Wiosna 1018 roku. O kijowski tron walczą z sobą bracia z rodu Rurykowiczów: Jarosław i Świętopełk. Władca Polski – książę Bolesław – popiera Świętopełka i planuje wyprawę wojenną na Kijów. Tymczasem tam więziona jest córka księcia Bolesława, Dorada, żona Świętopełka. Strzegący jej chazarski najemnik o imieniu Szema zakochuje się w niej z wzajemnością, a owocem ich płomiennego uczucia jest ciąża, o której nikt nie może się dowiedzieć. Ruś nie potrzebuje kolejnego pretendenta do walki o tron.

Zofia A. Brzozowska, Mirosław J. Leszka
„Nowogród Wielki. Historyczno-kulturowy przewodnik po średniowiecznej republice”
37,23 zł
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Książka jest dostępna także jako ebook w cenie 31,90 zł: LINK

Pierwszy polskojęzyczny przewodnik po Nowogrodzie Wielkim. Zaprezentowano w nim około czterdziestu pięciu zabytków historycznych miasta i okolic, ułożonych w porządku geograficznym, np. nowogrodzkiego kremla, soboru katedralnego Sofii, siedziby arcybiskupów nowogrodzkich, Dworu Jarosławowego, Targu, siedzib kupców hanzeatyckich, Grodziszcza Rurykowego. Czytelnik znajdzie tu syntetyczny opis dziejów miasta i związanego z nim bytu politycznego – średniowiecznej republiki kupieckiej, a także najważniejszych zagadnień z zakresu jego specyfiki kulturowej i religijnej, ukształtowanej pod wpływem cywilizacji bizantyńskiej, choć rozwijającej się samodzielnie.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Sonda!
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy