Autor: Redakcja
Tagi: Wydarzenia, Książki, Naukowcy, Doktoranci, Studenci, XIX wiek
Opublikowany: 2020-04-16 07:29
Licencja: wolna licencja

Wirtualne Targi Historyczne 2020: nowożytność i XIX wiek

Trwają Wirtualne Targi Historyczne. Publikacje prezentowane w ramach wspomnianego przedsięwzięcia zostały podzielone na 5 kategorii: starożytność i średniowiecze, nowożytność i XIX wiek, wiek XX (bez II wojny światowej), II wojna światowa oraz publikacje przekrojowe. Poniżej prezentujemy listę publikacji z zakresu nowożytności i XIX wieku.

Uwaga, Targi zakończyły się. Ceny promocyjne podane przez wydawców mogą już być nieaktualne.

Zobacz także:

Oto publikacje prezentowane w ramach Wirtualnych Targów Historycznych:

Mateusz Będkowski
„Polacy na krańcach świata: XIX wiek”
39,90 zł
Wydawca: Histmag

Książka dostępna jest także jako ebook w cenie 9,90 zł: LINK

Od tajemniczej Ameryki Południowej, przez gorącą Afrykę, nieprzystępną Syberię aż do dalekiej Australii - Mateusz Będkowski zabiera nas na wyprawę śladami polskich XIX-wiecznych podróżników: naukowców, poszukiwaczy przygód i zesłańców. Pokazuje przy tym, jak w XIX. stuleciu wyglądały kulisy podróży na odległe lądy, z czego żyli podróżnicy i jak przysłużyli się lepszemu poznaniu egzotycznych krain. To opowieść o świecie wkraczającym w nowoczesność i ludziach gotowych na każdą przygodę.

Nieznany
„Album policmajstra warszawskiego”
128,00 zł
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy

Album fotografii z czasów powstania styczniowego jest pod wieloma względami jedyny w swoim rodzaju. To największa i najbardziej zróżnicowana pod względem treści, zamknięta w jednej księdze, kolekcja oryginalnych fotografii oraz fotoreprodukcji z okresu przedpowstaniowego, powstania styczniowego i zesłania. Publiczne pogrzeby, uliczne manifestacje patriotyczno-religijne, obchody rocznic historycznych, rewizje i aresztowania, bitwy i potyczki, publiczne egzekucje, transporty skazanych na zesłanie w głąb Rosji – wszystkie te wydarzenia znajdują w Albumie odzwierciedlenie, w większości poprzez portrety bohaterów i świadków tamtych czasów.

Henryk Litwin
„Zjednoczenie narodów cnych: polskiego, litewskiego, ruskiego. Wołyń i Kijowszczyzna w Unii Lubelskiej”
55,20 zł
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy

Książka dostępna także jako ebook w cenie 20,00 zł: LINK

Książka niezwykle ciekawa z historycznego punktu widzenia – opisuje proces powstawania mocarstwa jakim była Rzeczpospolita Obojga Narodów – oraz daje syntetyczny obraz demokracji szlacheckiej w praktyce. Jednocześnie autor główną uwagę skupia na włączeniu ziem Wołynia i Kijowszczyzny z Litwy do Korony. Nowatorsko ukazuje rolę samych zainteresowanych – szlachty ukrainnej – w tym procesie i wyjaśnia tworzenie nowego organizmu politycznego jakim stała się Rzeczpospolita uchwalając akt unijny.

Stanisław Zieliński
„Bitwy i potyczki 1863-1864”
80,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Graf_ika

Książka dostępna także w oprawie miękkiej: 50,00 zł

Reprint oryginału wydanego w 1913 r. Dołączone dodatkowo mapy: mapa bitew-potyczek na Litwie i Rusi z datami starć, przez S. Zielińskiego, mapa bitew potyczek w Król. Kongresowym, tabela - rozwój i upadek ruchu zbrojnego. 560 stron historii przedstawionej na podstawie oryginalnych dokumentów zebranych przez bibliotekarza Muzeum w Rapperswilu.

Kazimierz Bartoszewicz, August Sokołowski
„Powstania Polskie - komplet trzech tomów”
229,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Graf_ika

„Dzieje Insurekcji Kościuszkowskiej 1794 r.” - Kazimierz Bartoszewicz;

„Dzieje Powstania Listopadowego 1830-1831” - August Sokołowski

„Dzieje Powstania Styczniowego 1863-1864” - August Sokołowski

Komplet tych trzech tytułów opartych na solidnym materiale archiwalnym stanowi efektownie wydane monografie powstańcze. Bogata ikonografia; na tablicach mundury, portrety dowódców, drzewa genealogiczne, podobizny banknotów i faksymilia dokumentów z epoki. Oprawa twarda.

Przyborowski Walery
„Ostatnie chwile powstania styczniowego”
98,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Graf_ika

Reprint oryginałów wydanych w latach 1870-1880, cztery tomy w jednym woluminie. Reprint opisujący ostatnie momenty Powstania Styczniowego oraz dzieje Polski po upadku powstania. Bezstronna i rzetelna historia spisana na kartkach niniejszego dzieła obrazuje m.in. życie Polaków pod zaborami oraz stan polityczny i organizację kraju. Wszystko to na bazie materiałów źródłowych oraz historii i wspomnień naocznych świadków i uczestników.

Giller Agaton
„Podróż więźnia etapami do Syberyi w roku 1854”
76,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Graf_ika

Na podstawie oryginału z 1866 r. Autor, działacz niepodległościowy, spisał swoje losy wraz z losami innych zesłanych na Sybir. Giller, jako dziennikarz, bardzo drobiazgowo opisuje męczeńską, ciężką podróż i trudne warunki, z jakimi muszą poradzić sobie zesłańcy. Omawia nie tylko ich losy, ale również przedstawia ówczesne tradycje i zwyczaje mijanych ludów, sytuację geograficzną i gospodarczą terenów dzisiejszej Rosji.

Gembarzewski Bronisław
„Wojsko polskie: Księstwo Warszawskie” Tom 1
Wydawca: Wydawnictwo Graf_ika

Reprint z 1905 roku pierwszego tomu cennych prac historycznych wybitnego historyka wojskowości, muzealnika i malarza - Bronisława Gembarzewskiego. Dzieło bogato ilustrowane rycinami i akwarelami autora, daje przegląd rozwoju wojska polskiego w latach 1807- 1830. Autor opisał poszczególne rodzaje wojsk i wchodzących w ich skład jednostek, a także losy pułków.

Barbara Petrozolin-Skowrońska
„Król Tatr z Mokotowskiej 8. Portret doktora Tytusa Chałubińskiego”
44,91 zł
Wydawca: Wydawnictwo Iskry

Głównym bohaterem książki jest Tytus Chałubiński, najsłynniejszy lekarz dziewiętnastowiecznej Warszawy, a zarazem odkrywca Zakopanego, pionier taternictwa i turystyki górskiej, badacz przyrody tatrzańskiej. Przystojny, o wielkim uroku osobistym, wszechstronnych zainteresowaniach, ogromnej kulturze humanistycznej, zaangażowany w sprawy ojczyzny w czasach dramatycznej historii i trudnych wyborów – jest wybitnym, a zarazem wcale nie wyjątkowym, przedstawicielem polskiej inteligencji XIX wieku.

Antonio Paolucci
„Kaplica Sykstyńska. THE SISTINE CHAPEL”
110,50 zł
Wydawca: Wydawnictwo Jedność

Kaplica Sykstyńska, miejsce historii, sztuki i wiary zostało przedstawione w nowatorski sposób. Album prezentuje arcydzieła Sykstyny jako owoc kampanii fotograficznej z użyciem najnowszych technologii, pozwalających na osiągnięcie spektakularnych rezultatów. Szczególnie innowacyjna technologia gigapixel umożliwiła wykonanie reprodukcji fresków w skali 1:1 i przyjrzenie się z bliska całej dekoracji kaplicy, oddając jej wyrazistość i oryginalną kolorystykę. Album (z równoległym przekładem angielskim) z pewnością zachwyci miłośników wielkich artystów włoskiego renesansu, pozwalając na głębokie obcowanie z ich ponadczasowymi arcydziełami, uwiecznionymi w Kaplicy Sykstyńskiej.

Mariusz W. Kliszewski
„Bez rozgrzeszenia”
26,99 zł
Wydawca: Wydawnictwo Novae Res

Jest rok 1626. Konrad Machola, syn możnego szlachcica, by nie zostać wydziedziczonym za dawne występki, trafia z woli swego ojca do klasztoru kartuzów nieopodal Gdańska. Niespodziewanie monotonię dni zakłócają wizyta dziwnych pielgrzymów oraz tajemnicza śmierć jednego z gości. Konrad otrzymuje od przeora klasztoru zadanie przesłuchania podejrzanych. Wydaje się, że znalezienie winnego zabójstwa jest niemożliwe, młodzieniec niespodziewanie odkrywa coś, co stanowi przełom w sprawie.

Stephen Ambrose
„W poszukiwaniu granic Ameryki. Wyprawa Lewisa i Clarka”
35,94 zł
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Tłumaczenie: Jan Szkudliński

Opowieść o wyprawie, która zmieniła losy kontynentu i rozpaliła wyobraźnię Amerykanów! Meriwether Lewis i William Clark na polecenie prezydenta Thomasa Jeffersona wyruszyli w pierwszą amerykańską ekspedycję ku zachodnim granicom kontynentu. Na swojej drodze odkryli nie tylko nowe, żyzne ziemie, ale i nawiązali przyjazne kontakty z zamieszkującymi je plemionami indiańskimi. Niestety, ta początkowa życzliwość nie przełożyła się na dalsze porozumienie między kolonistami a rdzennymi mieszkańcami… Stephen Ambrose, autor bestsellerowej „Kompanii braci”, znakomity pisarz i historyk, tym razem zabiera nas w drogę razem z wielkimi odkrywcami amerykańskiego Zachodu i pozwala odkryć kulisy jednej z największych ekspansji terytorialnych w historii XIX wieku!

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Sonda!
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy