I wojna światowa w Histmag.org

opublikowano: 2014-07-28 07:34
wolna licencja
poleć artykuł:
I wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 r. do 11 listopada 1918 r., zmieniła Europę i cały świat. Dlaczego pierwsza wojna światowa wybuchła? Jak wyglądały jej najważniejsze bitwy i działania dyplomatyczne? Jakie jest jej dziedzictwo? Tu znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań.
REKLAMA

Przyczyny wybuchu pierwszej wojny światowej i geneza konfliktu

I Wojna Światowa była niezwykłym konfliktem, który zmienił świat. Ale jaki był prawdziwy powód jej wybuchu? Co jest prawdą, co półprawdą, a co mitem? Jakie wydarzenia doprowadziły do Wielkiej Wojny? I w końcu dlaczego doszło do jej bezpośredniej przyczyny, czyli zamachu Gavrilo Principa na Arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie w 1914 roku? Między innymi o tym przeczytasz w poniższych artykułach.

Pierwsza wojna światowa: wojsko, bitwy, dyplomacja, propaganda

Tu zebraliśmy artykuły dotyczące trwania I Wojny Światowej. Jak wyglądały pierwsze dni Wielkiej Wojny? Jak wyglądała mobilizacja poszczególnych armii? Jak wyglądały poszczególne bitwy i kampanie? I jak na wieści z frontu reagowały władze i społeczeństwa biorących w nich udział państw. Wojsko, bitwy, dyplomacja, propaganda - o tym wszystkim pisaliśmy w poniższych tekstach.

I wojna światowa – jak wyglądała? Jak zmieniła świat?

Pamięć o pierwszej wojnie światowej

Tak wielki konflikt jakim była I wojna światowa na długo zapadł w pamięci narodów w nim uczęstniczących. Pamięć przetrwała nawet pomimo tego, że po dwudziestu latach wybuchła kolejna wojna, która okrucieństwem zrównała się, a w wielu aspektach przerosła poprzedni konflikt. W jaki sposób ta pamięć się kształtowała i jak wygląda dziś?

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

Polecamy e-book: „Polowanie na stalowe słonie. Karabiny przeciwpancerne 1917 – 1945”

Łukasz Męczykowski
„Polowanie na stalowe słonie. Karabiny przeciwpancerne 1917 – 1945”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
123
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-9-1
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone